Een serum voor je hoofdhuid, een romig haarmasker en die heerlijke geur die je meteen aan Clarins doet denken. Met Clarins Hair Therapy krijgt haarverzorging ineens een plekje naast skincare. Het merk introduceert zijn eerste haarverzorgingslijn en kijkt daarbij verder dan alleen zachte punten en een mooie glans. Ook je hoofdhuid krijgt volop aandacht. De vijf producten vormen samen een complete routine, van wassen tot de laatste druppel haarolie. Ik neem jullie mee langs de formules, de mooie strakke verpakkingen en natuurlijk die vertrouwde Clarins-geur.
CLARINS

Clarins werd in 1954 opgericht door Jacques Courtin-Clarins en heeft zijn oorsprong in een schoonheidsinstituut. Plantaardige ingrediënten en onderzoek spelen al lange tijd een belangrijke rol binnen het merk. Met Hair Therapy vertaalt Clarins die benadering nu naar haar en hoofdhuid. Het idee daarachter is eigenlijk heel logisch: je hoofdhuid is ook huid en verdient dus gerichte verzorging. Naast reinigen draait deze lijn om hydrateren, voeden en het ondersteunen van sterker ogend haar. Meer artikels van dit merk vind je hier.
LE BAIN SHAMPOO

De Clarins Hair Therapy Le Bain shampoo vormt de eerste stap van de routine. Hij reinigt de hoofdhuid op milde wijze en is ontwikkeld om het haar weer soepel, glanzend en luchtig te laten ogen. De formule combineert extract van biologische witte iris met panthenol. Clarins gebruikt het irisextract voor de verzorging van de hoofdhuid, terwijl panthenol helpt vocht vast te houden en het haar zacht te laten aanvoelen.


De rijke, romige textuur verandert tijdens het wassen in een fijn schuim dat zich makkelijk laat uitspoelen. Volgens het merk krijgt het haar meer volume en een vollere uitstraling, zonder zwaar aan te voelen. Vooral die combinatie van verzorging en luchtigheid klinkt fijn als je wel zachte punten wilt, maar ook graag wat beweging in je haar houdt.
Wat mij meteen aanspreekt, is de mooie strakke uitstraling. De lichte tube met rustige opdruk past helemaal bij het verzorgde gevoel van de lijn. En die geur is echt heerlijk, precies zoals ik van Clarins gewend ben. Dat geeft zo’n gewone wasbeurt toch iets extra’s.
LE SOIN FLASH CONDITIONER

Na het wassen is er de Clarins Hair Therapy Le Soin Flash conditioner. Deze conditioner is bedoeld voor normaal tot droog haar en richt zich op ontwarren, soepelheid en glans. Furcellaria-extract, afkomstig van een rode alg, en xylitolen helpen het haar te hydrateren. De formule is ontwikkeld om de haarvezels te verzorgen en het haar makkelijker handelbaar te maken.


De lichte textuur verdeeld heerlijk over het haar en geeft een zijdezacht resultaat met behoud van luchtigheid. Clarins belooft al vanaf het eerste gebruik zachter en beter in model te brengen haar. Een fijne gedachte voor ochtenden waarop je haar wel wat aandacht kan gebruiken, maar je geen uitgebreid verzorgingsmoment hebt ingepland.
De verpakking sluit mooi aan bij de shampoo: strak, rustig en zonder overbodige details. Dat vind ik echt mooi aan deze collectie. Ook hier komt die heerlijke Clarins-geur terug. De geur maakt de verzorging voor mij net wat luxer.
LE MASQUE BAUME HAARMASKER

De Clarins Hair Therapy Le Masque Baume is de intensievere verzorging binnen de lijn. Dit haarmasker is geschikt voor normaal tot zeer droog haar en heeft een inwerktijd van tien minuten. De balsemtextuur past bij het voedende karakter van de formule, die het haar volgens Clarins zachter, sterker en glanzender helpt maken.

Sheaboter verzorgt droge lengtes en helpt het haar soepel te houden. Ceramiden ondersteunen de beschermende lipidenstructuur van de haarvezel. Samen richten ze zich op haar dat extra voeding kan gebruiken, terwijl de formule de luchtigheid moet behouden. Het masker bevat geen siliconen of gesulfateerde oppervlakteactieve stoffen en is ook geschikt voor gekleurd haar.
Dit is echt de stap waarvoor je even wat meer tijd vrijmaakt. De mooie, strakke verpakking sluit aan bij de rest van de producten en de geur is opnieuw heerlijk vertrouwd. Juist bij een masker vind ik dat een fijne toevoeging aan het verzorgingsmoment. Wil je meer voeding, dan kun je het volgens Clarins combineren met L’Elixir, de haarolie uit dezelfde lijn.
LE SERUM HOOFDHUIDSERUM

Met het Clarins Hair Therapy Le Serum hoofdhuidserum verschuift de aandacht naar de haaraanzet. De formule bevat extract van biologische witte iris en saffraanpolyfenolen. Volgens Clarins ondersteunen deze ingrediënten de activiteit van de haarwortel en helpen ze de haarkwaliteit te verbeteren. Panthenol en niacinamide vullen de formule aan met hydraterende en verzorgende eigenschappen.

Het serum is ontwikkeld voor sterker en voller ogend haar en het verminderen van haaruitval. Dat zijn de beloofde effecten van de formule; voor een oordeel over zulke resultaten moet ik het langer gebruiken. Het gebruiksadvies is om het om de dag op een droge of vochtige hoofdhuid aan te brengen, als kuur van drie maanden. Je spoelt het niet uit.
De heerlijke geur houdt het geheel herkenbaar Clarins. Ik vind vooral de aandacht voor de hoofdhuid interessant: een serum voor je gezicht voelt heel vanzelfsprekend en deze lijn trekt dat verzorgingsidee door naar de basis van je haar.
L’ELIXIR HAAROLIE

De Clarins Hair Therapy L’Elixir haarolie kun je op verschillende manieren in je routine verwerken. Op vochtig haar, als verzorging gedurende de nacht, gemengd met het masker of als laatste stap voor extra glans. Je hoeft hem dus niet voor één vast moment te bewaren.
De formule bevat onder andere mariadistel-, jojoba- en cashewolie. Deze oliën helpen het haar te voeden en zachter en soepeler te laten aanvoelen. Daarnaast bevat de olie een extract van de mastixboom, dat Clarins inzet om de haarstructuur te helpen versterken. Het product is ontwikkeld om het haar te beschermen tegen beschadiging en droge, gespleten punten minder zichtbaar te maken.

Ook deze geur is echt heerlijk en helemaal wat ik van Clarins verwacht. Samen met de verschillende gebruiksmogelijkheden maakt dat L’Elixir een mooie aanvulling op de andere producten.
VERKRIJGBAARHEID & PRIJZEN

Clarins Hair Therapy is verkrijgbaar bij Douglas:
Clarins Hair Therapy Le Bain shampoo 200 ml – € 39,00
Clarins Hair Therapy Le Soin Flash conditioner 200 ml – € 44,00
Clarins Hair Therapy Le Masque Baume haarmasker 200 ml – € 69,00
Clarins Hair Therapy Le Serum hoofdhuidserum 50 ml – € 98,00
Clarins Hair Therapy L’Elixir haarolie 50 ml – € 49,00
Dit artikel bevat producten die beschikbaar zijn gesteld ter review
Disclaimer
